O pożyczce gotówkowej można usłyszeć w radiu, telewizji, internecie oraz przeczytać w większości gazet. Ofert pożyczkowych jest całe mnóstwo. Jednak żeby pożyczyć odpowiedzialnie i uzyskać dobrą ofertę, bardzo ważne jest zrozumienie tego produktu finansowego

Czym dokładnie jest pożyczka gotówkowa?

Najważniejsze o czym trzeba pamiętać to informacja, że pożyczka to nie to samo co kredyt. Pożyczka jest zawierana między pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą na konkretną sumę pieniędzy. Wiąże się to z określoną odpłatnością przekazywaną przez pożyczkobiorcę na rzecz pożyczkodawcy np. odsetki, opłaty. Można jednak spotkać pożyczki gdzie przykładowo pierwsza pożyczka jest darmowa. W przypadku kredytu należy najczęściej określić na jaki cel będą przeznaczone środki finansowe natomiast biorąc pożyczkę gotówkową, pieniądze możesz wykorzystać jak chcesz.
Dodatkowo pożyczkodawcą może zostać także osoba fizyczna, o ile przedmiotem pożyczki są własne środki.

Słowniczek pojęć pożyczkowych

RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania czyli wszystkie koszty, które poniesiesz w związku z pożyczką
Wniosek –
przesłanie danych do przeliczenia jaka kwota i na jaki okres może zostać przysłana. Wysłanie wniosku nie jest równoznaczne z jego akceptacją!
Maksymalny i minimalny czas spłaty –
ustalany na początku procesu pożyczkowego czas, w jakim pożyczka powinna zostać spłacona.
Zabezpieczenie –
ustalana na początku forma zabezpieczenia pożyczki o ile jest potrzebna (np. zastaw samochodu)

Sankcje za opóźnienia w spłacie – informacje na temat kosztów i innych sankcji, które wystąpią w razie wystąpienia opóźnień.

Oprocentowanie pożyczki – informacja na temat kosztów pożyczki rozłożonych w czasie.

Rata – ustalana na początku kwota miesięcznej spłaty pożyczki.

Na co zwracać uwagę biorąc pożyczkę gotowkową?

Jeśli nie mamy szans na otrzymanie kredytu w banku lub nie chcemy czekać na wydanie decyzji przez tę instytucję, co czasem trwa nawet kilka dni, to najprostszym wyjściem jest zaciągnięcie pożyczki. Należy jednak podejść do tego bardzo ostrożnie i rozważnie. Przede wszystkim koniecznie trzeba sprawdzić wysokość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, gdyż jest to wskaźnik pokazujący ile tak naprawdę kosztuje pożyczka.

Na jej koszt składa się oprocentowanie, prowizja dla firmy oraz dodatkowe opłaty (np. opłata za rozpatrzenie wniosku).

Kolejną istotną kwestią jest umowa, którą podpisują obie strony, a w której muszą znaleźć się takie punkty jak np. kwota pożyczki, wysokość oprocentowania, wysokość prowizji, termin spłaty, koszty dodatkowe oraz zasady odstąpienia od umowy. Bardzo ważne, aby wszystkie zapisy znajdujące się w tym dokumencie były absolutnie jasne dla pożyczkobiorcy. Umowy, które przygotowujemy w For You Finanse zawsze zawierają wszystkie informacje, a na wszelkie pytania odpowiadamy od razu.

Czas to pieniądz

Pożyczka gotówkowa – nie trzeba w jej przypadku czekać na decyzję kredytową. Po złożeniu odpowiednich dokumentów pieniądze można uzyskać praktycznie od ręki. Dzięki przyspieszonemu procesowi masz pewność, że środki bardzo szybko znajdą się na Twoim koncie. Szybki nie znaczy niedokładny, ponieważ mimo tego, że decyzje są wydawane błyskawicznie, mamy czas na wyjaśnienie wszystkich najważniejszych informacji związanych z pożyczką.

Szukasz pożyczki? Pomożemy!

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z szerokiej oferty produktów finansowych – również dla osób zadłużonych!